OTSING
  Kuidas arvuti endale laua sai
04.09.2008



Algne idee oli kasutada kirjutuslaua ehitamisel vana Singeri õmblusmasina jalga, pannes sellele peale paksu klaasplaadi. Uus mööbliese sai aga veelgi huvitavama lahenduse, kui jalaga koos tuli vanakraamilaadalt ka lauaplaat, mida olnuks kahju prügimäele saata. Sündis idee miksida klaasi ja puitu, säilitades võimalikult palju algupärast.

Kuidas?

Puitplaat puhastati kuumapuhuriga aastakümnete tagusest lakist-värvist ja lihviti kergelt üle. Et õmblusmasin oli aktiivselt kasutuses olnud, siis oli peitsimine raskendatud, sest aastate jooksul õmblustöö käigus puitu imbunud õli oli oma töö teinud – katta tuli kolm korda.
Puitplaadis õmblusmasina jaoks olevale avale telliti klaasitöökojast šablooni järgi täpse paksusega klaas, et lauapind jääks tasane.

Metalljalg lasti metallitöökojas liivapritsi abil puhastada ja värviti siis kohe üle (metallpind ei tohiks seista kaitsmata üle 24 h). Hästi sobis ehituspoodides müüdav aerosoolpakendis veljevärv (ca 60 kr). Et metallpind on poorne, tuli seda üle värvida paar korda.

Kuhu?

Printerile leiti koht plaadi all. Et jalal olid juba augud olemas, vajasid need vaid sobiva pikkusega metallvarrast, nii sai printer korralikult toestatud.
Et aga printer hõivas arvuti kasutaja jalaruumi, oli vaja uut lahendust mugavaks istumiseks. Vastus probleemile leiti kuulsa „põlvitamistooli“ näol. Et arvutilaua maksumuseks kujunes väiksem summa, kui keskpärase masstootmisest pärit kirjutuslaua ostuks, investeeriti kvaliteetsesse tooli (Håg Balance Vital). Ergonoomiline iste ei väsita selga – keha õige istumisasend on tagatud jalgade asendiga. Ilma kohmaka seljatoeta jääb väiksesse

töönurka ka rohkem liikumisruumi. Tooli all soojendab varbaid mõnus lambanahk.

Singeri õmblusmasina jalga otsides sattus vanavaralaadal ette ka meremehekast,kus nüüd säilitatakse ajakirju jm A4 mõõdus pabereid. Väga mahukas panipaik, kus kõik käepäraselt virnas. Väikesesse tuppa suuri riiuleid reastades oleks ruum muutunud umbseks ja kitsaks. Kuvaris peituv kompaktne IMac arvuti mahub väikesele pinnale täiesti vabalt. Et tegemist on koduse tavaarvutiga, mille taga ei ole vaja intensiivselt tööd teha, on Singeri lauaksel toimetamiseks ruumi piisavalt. Lauaplaadi küljes olev sahtel, mille viimistlus jäesti algupäraseks, on väga käepärane mälupulkade ja juhtmete hoiupaik.


Kodu-aed.ee
Tekst: Anne Mastop
Fotod: Aavo Leemets
www.kodu-aed.ee/est/order/?newsID=6730
 
Ehitus.ee artiklid
Ehitus töökohale kandideerimine Soomes
 
Töö Soomes on paljude eestlaste seas populaarne valik.
Ehitussektor on eriti hinnatud, pakkudes häid palku ja pikaajalisi töövõimalusi. Paljud tööpakkumised hõlmavad elamiskohta ning palk võib ulatuda 14-22 eurot tunnis, olenevalt oskustest.
Puhkusetasud lisanduvad sissetulekule ja preemiad makstakse kvaliteetse töö eest.
Tööstus ja tehasetöö on samuti levinud. Soome tööhõive on stabiilne ja paljud ettevõtted pakuvad pikaajalist tööd ning ühiseid koostööpartnereid.
Tööle kandideerimisel on oluline elamisluba. Selle saamine on Soome majandusministeeriumi ja valitsuse poolt reguleeritud. Soomes töötamine eeldab ka tulumaksu tasumist.
Töö valdkond ja hõive sõltuvad isiklikest oskustest ja kogemustest. Soomes töötab palju renditöötajaid, kes saavad toetuda rendifirmale elamiskoha ja tööga seotud korraldustes.
Hea on kursis olla ka Soome seadustega. Kõigis tööalastes küsimustes oskab aidata Rakennusliitto, mis seisab töötajate õiguste eest.
Kasuks tuleb Soome keele oskus ja tööga seotud jooniste lugemise oskus. Analüütika ja statistika oskused võivad olla mõnes tööpositsioonis vajalikud.
Korterid ja muud elamistingimused võivad varieeruda, seega on mõistlik uurida pakkumisi põhjalikult enne lepingu sõlmimist.
Eures süsteem ja prognoos tööturule aitavad sul leida sobiva töökoha. Ettevõtlus ja töökorraldus Soomes on hästi reguleeritud, muutes töötamise sujuvaks ja turvaliseks.
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?




Kõik õigused kaitstud 2007 – 2025, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880