OTSING
  Puitpõranda viimistlemine looduslike õlidega
18.10.2007



Et anda uuele või vana puitpõrandale tõhus kaitse, ilus väljanägemine ning põrand ühtlasi elavamaks muuta, võib kasutada looduslikke viimistlusmaterjale. Viimistledes looduslikult, väärtustame ühtlasi ka oma elukeskkonda.
Amello Põrandaõli on läbipaistev viimistlusmaterjal uutele ja eelnevatest viimistlusmaterjalidest puhtaks lihvitud vanadele puitpindadele. Põrandaõli on linaõli baasil valmistatud toode. Linaõli on looduslik tooraine. Saadakse seda õlilina seemnetest, kus on seda on keskmiselt 30 protsenti.
Amello Põrandaõli ei tekita puidu pinnale lisakihti; ta imendub sügavale puidu pooridesse muutes puidu pealispinna kulumis- ja veekindlaks. Et anda põrandale veel täiendav lisakaitse, on soovitav põrand lõplikult viimistleda Amello Õlivahaga. Antud viimistlusmaterjal sisaldab looduslikku karnauba vaha, mis annab põrandapinnale siidise läike.
Kuna Põrandaõli ja Õlivaha ei tekita puidule lisakihti, siis tundub puitpõrand ka palja jala all mõnusalt soe.

Kasutamine: Viimistletav pind peab olema puhas, kuiv (max lubatud puidu niiskus 20%) ning sile. Vanad laki- ja värvikihid eemaldatakse lihvimise teel. Põrand lihvitakse hoolikalt puidusüü suunas. Soovitav on puitpinnale teha viimane lihv lihvpaberiga, mille karedus on minimaalselt 180. Lihvimistolm eemaldatakse hoolikalt tolmuimeja abil (ka nurkadest). Kui põrand on veel ka peale tolmuimeja kasutamist tolmune, pühitakse tolm tärpentiniga niisutatud lapiga. Ära kasuta selleks vett. Vana õlikihi ning mustuse eemaldamiseks sobib Liberoni Mööblipuhastusaine.
Põrandat soovitatakse viimistleda kahes või kolmes kihis, sõltuvalt puuliigist ja põranda kasutamise tihedusest. Õli kantakse peale soovitavalt naturaalse harjastega pintsliga või puuvillase lapiga. Pealekandmine peab toimuma õhukeselt puidukiu suunas. Kui oled peale kandnud esimese kihi õli, jälgi põrandat. Kui põrand imeb palju õli sisse, lisa õli põrandale juurde. Lase õlil sisse imbuda ca 30 minutit ning pühi ülejääk ära puhta puuvillase lapiga. Lase põrandal kuivada 15 tundi ning korda protseduuri. Õlivaha kasutamine on analoogiline, pärast puitpinna lõplikku kuivamist poleeri pind kuiva puuvillase lapiga. Nii saame põrandale pehme siidise läike.

Põrandaõli sobib kõikide uute ja vanade (eelnevalt puhastatud) põrandate viimistlemiseks, s.h. saunaruumi puidust põrandad. Temaga võib viimistleda ka puidust treppe. Õlivaha sobib eelkõige eluruumide ja magamistubade põranda viimistlemiseks. Õlivaha ei sobi saunaruumide ning köögi põrandate viimistlemiseks, antud pindade viimistlemiseks kasuta Põrandaõli.
Amello Põrandaõli ning Õlivaha sobivad nii väärispuidust pindade (tamm, mahagon) kui heledate pehmete puiduliikide (mänd, kuusk, kask) viimistlemiseks. Heledaid puitpõrandaid viimistledes tuleb arvestada seda, et pind muutub mõnevõrra kollakamaks. Väärispuidust pind muutub üldjuhul mõnevõrra tumedamaks. Põrandaõli soovitatakse ka peitsitud pindadele.
Õlivaha ja Põrandaõli on võimalik toonida ka looduslike Värvipigmentidega, lisades viimast keskmiselt 5 %. Lase õlil sisse imbuda ca 30 minutit ning pühi ära imbumata õli ja Värvipigment puhta puuvillase lapiga. Märkus: toonitud õli tuleb korralikult segada enne töö algust ning ka töötamise ajal, sest Värvipigmendil on omadus sadestuda taara põhja.
Õlitatud põrandatele ei tohi sattuda niiskust 6 - 7 päeva ning põrandale ei saa asetada raskeid esemeid 5-6 päeva jooksul.
Hooldus: Puitpõrandat ei ole vaja hoolduseks lihvida. Vajadusel võib ainult suuremad plekid lihvkäsnaga töödelda. Iga hooldusõlitamine tugevdab puitu, täidab puidupoore sulgedes tee niiskusele ja mustusele. Hooldusõlitamist saab läbi viia ka ainult kulunud kohtadel (nt. käiguteed). Põrandate hoolduseks kasuta eelneval viimistlusel kasutatud viimistlusmaterjali (Põrandaõli või Õlivaha). Hooldusõlitamist on vaja teha siis, kui põrand on tuhmunud. Eluruumide põrand vajab hooldusõlitamist kord aastas. Ühiskondlike ruumide põrandate hooldust on vaja teha vastavalt kulumisele iga 3-4 kuu järel.
Õlitatud puitpõrand muutub hooldusõlitamise käigus järjest tugevamaks, vajades paari aasta pärast vähem hoolt kui alguses.


Amello Grupp OÜ
Telefon: 672 0471; 513 1073
E-mail: info@amello.ee
www.amello.ee
 
Ehitus.ee artiklid
Ehitus töökohale kandideerimine Soomes
 
Töö Soomes on paljude eestlaste seas populaarne valik.
Ehitussektor on eriti hinnatud, pakkudes häid palku ja pikaajalisi töövõimalusi. Paljud tööpakkumised hõlmavad elamiskohta ning palk võib ulatuda 14-22 eurot tunnis, olenevalt oskustest.
Puhkusetasud lisanduvad sissetulekule ja preemiad makstakse kvaliteetse töö eest.
Tööstus ja tehasetöö on samuti levinud. Soome tööhõive on stabiilne ja paljud ettevõtted pakuvad pikaajalist tööd ning ühiseid koostööpartnereid.
Tööle kandideerimisel on oluline elamisluba. Selle saamine on Soome majandusministeeriumi ja valitsuse poolt reguleeritud. Soomes töötamine eeldab ka tulumaksu tasumist.
Töö valdkond ja hõive sõltuvad isiklikest oskustest ja kogemustest. Soomes töötab palju renditöötajaid, kes saavad toetuda rendifirmale elamiskoha ja tööga seotud korraldustes.
Hea on kursis olla ka Soome seadustega. Kõigis tööalastes küsimustes oskab aidata Rakennusliitto, mis seisab töötajate õiguste eest.
Kasuks tuleb Soome keele oskus ja tööga seotud jooniste lugemise oskus. Analüütika ja statistika oskused võivad olla mõnes tööpositsioonis vajalikud.
Korterid ja muud elamistingimused võivad varieeruda, seega on mõistlik uurida pakkumisi põhjalikult enne lepingu sõlmimist.
Eures süsteem ja prognoos tööturule aitavad sul leida sobiva töökoha. Ettevõtlus ja töökorraldus Soomes on hästi reguleeritud, muutes töötamise sujuvaks ja turvaliseks.
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?

Soovitame
Energiasäästliku küttetehnika täielik tootevalik
STRAGENDO OÜ ehitus- ja mööblipuit
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880