OTSING
  Mida peab teadma lamekatusest?
09.03.2010


Kui vaadata ehitatavaid eramaju, siis suurem enamik majadest ehitatakse klassikalise viilkatusega. Viilkatus sobib meie tingimustesse hästi ja on ennast õigustanud aastasadu.

Kuid kõik need, kes viilkatusega maja mingil põhjusel ei soovi, tuleb leida muu lahendus. Enamasti kasutatakse sellisel puhul lamekatust. Lamekatuseks peetakse katust, mille kalle on 5% või väiksem.

Tänapäevaste katusekattematerjalide puhul on lamekatus täiesti korralik ja toimiv valik. Siiski peaks arvestama lamekatuse tegemisel järgmisega:

Lamekatus tuleks teha tuulutusega: see hoiab ära võimalikud niiskuse ja sellega seotud soojapidavuse probleemid. Suur osa probleeme vanade lamekatuste puhul oli just tingitud sellest, et ei tehtud tuulutust ning katused lagunesid seetõttu kiiresti.


Vee äravool: mina ei soovita teha oma majale vee sisemist äravoolu, sest võimalikud jäätumise probleemid ning ummistused tekitavad suuri probleeme. Mõistlik on anda katusele vee äravooluks väike kalle ning teha äravool katuse ühest küljest koos räästa ja vihmaveerennide ja -püstikutega. Selline lahendus on oluliselt töökindlam.

Lamekatuse puhul soovitan kasutada vee ärajuhtimiseks ühele poole kallet

Katuse ehitamisel ja katusekatte paigaldamisel kasuta usaldusväärseid ja suurte kogemuste firmasid Tööde kvaliteet on lamekatuste puhul väga oluline ning siin maksavad kogemused.


Eno Pappel
majaehitaja.ee koolituskeskkonna looja
 
Firmainfo
  Majaehitaja.ee

Telefon: 5692 5317


 
Ehitus.ee artiklid
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?


Soovitame
ELUS PEAB VÄRVI OLEMA
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880