OTSING
  Miks on tellijal vaja jälgida ehitustööde kulusid?
18.03.2010

Ehitustööd on kallid, see pole kellelegi uudis. Samas unustab eratellija ehitusperioodil sageli rahade jälgimise. Esmapilgul tundub, et milleks rahasid jälgida, on ju leping ja maksepostid ning nende alusel toimub arveldamine.

Tegelikkuses võib ja sageli ka juhtub see, et muutuvad tööde mahud. Või näiteks töölõigu vastuvõtmisel jäetakse osad töid järgmistesse etapidesse või tehakse hoopis muu lahendus. Selline tööprotsessis muutuv olukord toob kaasa selle, et väga keeruliseks läheb jälgida, millal ja mille eest on täpselt tasutud. Palju on veel töid teha ja palju nende eest tasuda. Kuigi ka ehitaja jälgib kulusid, teeb ta seda oma huvide järgi ning tellija huvid võivad saada kahjustatud.

Siinkohal tulebki abiks see, et ehitustööde tellija või tema esindaja, hoiaks jooksvalt ka kuludel silma peal.

Kulude pideval jälgimisega hoiab ära palju probleeme - ennekõike teab siis tellija täpselt, milline rahade seis ja kas on ületatud plaanitud eelarvet.

Nii saab isegi juhul, kui tehakse muudatus tellija soovil (näiteks kvaliteetsema ja kallima materjali kasutamisel) ning ehitustöö läheb kallimaks, õigeaegselt reageerida. Otsida järelejäänud töödele odavamat lahendust ning nii oma eelarve tervikuna kontrolli all hoida.

Kulude jälgimine peab, eelkirjeldatud põhjustel, toimuma tööde või töövõttude lõikes. Selleks sobib hästi ehitustööde eelarve, mille ehitaja hinnapakkumisega esitab. Sellist kulude tabelit saab edukalt pidada ka Excelis või mistahes muus tabelarvutuse programmis.









Kulude tabelisse peaks sisse kandma jooksvalt kõik ehitustöödega kaasnevad kulud, iga kord, kui toimub tööde eest tasumine. Selliselt saavutatakse hea ülevaade ning ehitustöö sujub tellija jaoks suuremate üllatusteta.

Vaata täpsemalt siit
 
Firmainfo
  Majaehitaja.ee

Telefon: 5692 5317


 
Ehitus.ee artiklid
Ehitus töökohale kandideerimine Soomes
 
Töö Soomes on paljude eestlaste seas populaarne valik.
Ehitussektor on eriti hinnatud, pakkudes häid palku ja pikaajalisi töövõimalusi. Paljud tööpakkumised hõlmavad elamiskohta ning palk võib ulatuda 14-22 eurot tunnis, olenevalt oskustest.
Puhkusetasud lisanduvad sissetulekule ja preemiad makstakse kvaliteetse töö eest.
Tööstus ja tehasetöö on samuti levinud. Soome tööhõive on stabiilne ja paljud ettevõtted pakuvad pikaajalist tööd ning ühiseid koostööpartnereid.
Tööle kandideerimisel on oluline elamisluba. Selle saamine on Soome majandusministeeriumi ja valitsuse poolt reguleeritud. Soomes töötamine eeldab ka tulumaksu tasumist.
Töö valdkond ja hõive sõltuvad isiklikest oskustest ja kogemustest. Soomes töötab palju renditöötajaid, kes saavad toetuda rendifirmale elamiskoha ja tööga seotud korraldustes.
Hea on kursis olla ka Soome seadustega. Kõigis tööalastes küsimustes oskab aidata Rakennusliitto, mis seisab töötajate õiguste eest.
Kasuks tuleb Soome keele oskus ja tööga seotud jooniste lugemise oskus. Analüütika ja statistika oskused võivad olla mõnes tööpositsioonis vajalikud.
Korterid ja muud elamistingimused võivad varieeruda, seega on mõistlik uurida pakkumisi põhjalikult enne lepingu sõlmimist.
Eures süsteem ja prognoos tööturule aitavad sul leida sobiva töökoha. Ettevõtlus ja töökorraldus Soomes on hästi reguleeritud, muutes töötamise sujuvaks ja turvaliseks.
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?




Kõik õigused kaitstud 2007 – 2025, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880