OTSING
  Kas elada korteris või oma majas?
30.03.2010


Levinud on arusaam, et oma maja saavad lubada ainult vähesed rikkad inimesed. Kas see ikka on nii? Pigem on see arusaamine tänaseks iganenud ning paljud inimesed, kes täna oma korteris elavad võiksid soovi korral oma majas elada.

Kui eesmärgid paigas jõuab oma majani lihtsamalt!
Kas elada korteris või oma majas? Millise valiku keegi teeb, see oleneb tema ja ta pere elustiilist, harjumustest ja mugavusest. Palju oleneb sellest, mida inimene väärtustab ja mis teda motiveerib. Näiteks võiks oma majast unistav pere ihaldada näiteks järgmist:

  • Privaatsust
  • Kulude läbipaistvust ja selgust (korteri puhul määrab ühistu tariifid ja kulude arvutamise korra ning mõjutada seda sageli võimatu)
  • Rohkem ruumi igale pereliikmele
  • Paremaid võimalusi tegeleda hobidega
  • Garaaži või varjualust autodele, et talvel oleks mugavam ja kiirem tööle jõuda
  • Grillimisvõimalust oma aias
  • Aiatöö tegemise võimalust
  • Turvalist mängimisvõimalust lastele oma aias
  • Maja asukohta looduslikult kaunis kohas
  • jne.

    Kui eesmärk ja väärtused paigas, on ka palju lihtsam endale maja osta või ehitada. Samuti ei tundu siis võimalikud ettetulevad probleemid, enam ületamatud ning lihtsam jõuda soovitud eesmärgini.

    Kui vaadata täna kinnisvaraporaalides toodud majade müügipakkumisi, siis hakkab silma, et näiteks Harjumaal on 1-2 miljoni vahele jäävate majade müügipakkumisi ligi 250. Selles hinnavahemikus on nii vanemad majad, kui ka uuemaid ja päris uusi.

    Valmis majade puhul on peamiseks riskiks majaostajale ehitustööde kvaliteet, eeliseks aga see, et hinnad on soodsad. Mõnel juhul isegi nii soodsad, et ka tänaste ehitushindade puhul, ei õnnestuks ise maja ehitades sellist hinda saavutada.

    Oma maja ehitamise vaieldamatuks eeliseks on teha maja just sinu ja su pere kõiki soove arvestavalt ning see kaalub sageli ka veidi kallima hinna ülesse.

    Head pealehakkamist oma majani jõudmisel!
    Eno Pappel
  •  
    Firmainfo
      Majaehitaja.ee

    Telefon: 5692 5317


     
    Ehitus.ee artiklid
    Ehitus töökohale kandideerimine Soomes
     
    Töö Soomes on paljude eestlaste seas populaarne valik.
    Ehitussektor on eriti hinnatud, pakkudes häid palku ja pikaajalisi töövõimalusi. Paljud tööpakkumised hõlmavad elamiskohta ning palk võib ulatuda 14-22 eurot tunnis, olenevalt oskustest.
    Puhkusetasud lisanduvad sissetulekule ja preemiad makstakse kvaliteetse töö eest.
    Tööstus ja tehasetöö on samuti levinud. Soome tööhõive on stabiilne ja paljud ettevõtted pakuvad pikaajalist tööd ning ühiseid koostööpartnereid.
    Tööle kandideerimisel on oluline elamisluba. Selle saamine on Soome majandusministeeriumi ja valitsuse poolt reguleeritud. Soomes töötamine eeldab ka tulumaksu tasumist.
    Töö valdkond ja hõive sõltuvad isiklikest oskustest ja kogemustest. Soomes töötab palju renditöötajaid, kes saavad toetuda rendifirmale elamiskoha ja tööga seotud korraldustes.
    Hea on kursis olla ka Soome seadustega. Kõigis tööalastes küsimustes oskab aidata Rakennusliitto, mis seisab töötajate õiguste eest.
    Kasuks tuleb Soome keele oskus ja tööga seotud jooniste lugemise oskus. Analüütika ja statistika oskused võivad olla mõnes tööpositsioonis vajalikud.
    Korterid ja muud elamistingimused võivad varieeruda, seega on mõistlik uurida pakkumisi põhjalikult enne lepingu sõlmimist.
    Eures süsteem ja prognoos tööturule aitavad sul leida sobiva töökoha. Ettevõtlus ja töökorraldus Soomes on hästi reguleeritud, muutes töötamise sujuvaks ja turvaliseks.
    Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
    Login
    Kasutaja:
    Parool:
    Registreeru
    Unustasid parooli?

    Soovitame
    SKYSTYLE PINGLAED JA VALGUSTUS
    Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
    e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880