OTSING
  Tartu Ehitusmess arvestab 100 eksponendiga
06.10.2010


14.oktoobril algab taaskord Tartu Ehitumess, mis on mullusega võrreldes kasvanud, varasemast enam oodatakse osalejaid ning esmakordselt on messil ka sisustuse temaatika.

Tartu Ehitusmessi projektijuhi Terje Sõna kinnitusel on Tartu Ehitusmess mullusega võrreldes mahukam: "Hetkel on registreerunud ca 60 eksponenti, aga neid tuleb praegu jõudsalt juurde, nii et messi alguseks on kindlasti kohal ligi sada osalejat," räägib Sõna. "Huvi on kasvanud nii firmadel kui külalistel, nii et arengud on positiivsed, hakatakse masu talveunest ärkama."

Üsna oluline rõhk on tänavusel messil erinevatel säästlikel lahendustel: olgu siis tegu loodussõbralike materjalidega või pikemas perspektiivis rahalist tulu toovatega, näiteks küttekulude kokkuhoidu võimaldavate ettevõtmistega.

Uuenduslik on ka asjaolu, et Tartu Ehitusmess toimub tänavu koos Sisustusmessiga. Terje Sõna hinnangul tähendab nn. pehmema temaatika juurde toomine, et Tartu Ehitusmess on atraktiivne ka neile, kel parasjagu ehitustöid käsil pole, aga kes soovivad kodule värsket ilmet anda.

"Eks ka kodusisustajal on võimalik nüüd siit ideid leida, ehituse osa küll pisut vähenes, ent samas on sisustuse osa messile heaks täienduseks," teab Sõna.

Tartu Ehitusmessil korraldatakse ka seminare ja infotunde: messi avapäeval toimuvad erinevad töötoad, järgmisel hommikul alustab töötubadega käsikäes Ehituskeskuse seminariprogramm ning 16. oktoobril toimub kodulooja infopäev.

"Korraldame kodulooja infopäeva, kus osalevad nii pank, kinnisvarafirma kui kindlustusettevõte. Arutatakse, kuidas hinnata kinnisvara ostmisel ehituskvaliteeti, millised on praegu laenuvõimalused, milline on kindlustamiseks õige hetk ja kuidas käsitletakse kahjujuhtumeid," selgitab Sõna.

"Masu ajal tunnevad inimesed end ebastabiilselt, püüame lihtsalt tutvustada erinevaid võimalusi. Tahaksingi rõhutada, et masu jooksul on hakanud inimesed ise rohkem tegutsema ja aega oma projektidesse pühendama, mistõttu koduehitajale püüdleb võimalikult suure informeerituse poole. Usun, et hea ülevaate erinevatest võimalustest saab messilt kindlasti".

Autor: Liivi Tamm
http://www.ehitusuudised.net/article/2010/10/4/tartu-ehitusmess-arvestab-100-eksponendiga
 
Ehitus.ee artiklid
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?


Soovitame
ELUS PEAB VÄRVI OLEMA
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880