OTSING
  Tulekul on esimene rahvusvaheline arhitektuuribiennaal
30.08.2011


8.-11. septembrini toimub Tallinnas Eesti esimene rahvusvaheline arhitektuuribiennaal, mille peateema on maastikuurbanism ehk arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja urbanismi seosed. Tallinna Arhitektuuribiennaali (TAB) raames toimuvad kuraatornäitused, visioonivõistlus, loengud, arutelud, töötoad, ekskursioonid mitmel pool Tallinnas.

TABil osalevad valdkonna eksperdid Eestist, Suurbritanniast, Prantsusmaalt, Taanist, Rootsist ja Soomest ning üritusi on oodatud külastama kõik arhitektuurihuvilised. TABi peakorraldaja on Eesti Arhitektuurikeskus.

Tallinna Arhitektuuribiennaali kaaskuraator arhitekt Villem Tomiste näeb, et lisaks kultuurilisele väärtusele pakub biennaal ka head platvormi suhetevõrgustiku loomiseks ning eesti arhitektuuri tutvustamiseks maailmale. „Eesti väiksust silmas pidades on siinsetel arhitektidel väga oluline riigi piiridest kaugemale vaadata – ennast ja oma töid näidata, teha teiste riikide arhitektidega koostööd, vahetada infot ja kogemusi. See rikastab meie kultuuri ning loob ka uusi tuluallikaid büroodele ja riigile,“ rääkis Tomiste.

Esimene TAB keskendub arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja urbanismi teemaderingile, mille võtab kokku rahvusvaheline nimetus Landscape Urbanism ehk maastikuurbanism. „Maastikuurbanismi üks rolle võiks olla püüd mõista, kuidas looduses esinevaid struktuure ja seaduspärasid saaks arukalt kasutada linnakeskkonnas, mis on samuti omamoodi eluvorm,“ avas peateemat biennaali raames toimuva sümpoosioni kuraator arhitekt Katrin Koov.

TAB koosneb kolmest põhiüritusest: sümpoosion Landscape Urbanism – Maastikuurbanism (kuraator Katrin Koov), peanäitus 11FLIRTS (kuraator Villem Tomiste), visioonivõistlus STREET 2020. TABile on teiste seas kutsutud osalema arhitektid Eva Castro (AA School, Plasmastudio, Groundlab, Suurbritannia), François Roche (R&Sie(n), Prantsusmaa), Antti Lehto, Sami Heikkinen, Vesa Humalisto (Serum Architects, Soome), Thomas Juel Clemmensen, Morten Daugaard (Aarhus Architecture School, Taani), Johan Paju (KTH, Paju Arkitektur, Rootsi), Martin Melioranski (EKA, Meliorad, Eesti).

Täiendavat infot ürituse kohta leiab aadressil www.tab.ee ja TAB-i ametlikult Facebooki lehelt http://www.facebook.com/#!/TallinnArchitectureBiennale .

Tallinna Arhitektuuribiennaal hakkab toimuma üle aasta. TAB-i peakorraldaja on Eesti Arhitektuurikeskus. Toimkonda kuuluvad esindajad Eesti Arhitektide Liidust, Eesti Kunstiakadeemiast ning Tallinna linnast. TABi peafinantseerijad on Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Tallinna linn. Teised koostööpartnerid: Eesti Arhitektuurimuuseum, Kultuurikatel. Toetajad: British Council, Taani kultuuriinstituut, USA Embassy, Weber, Fenestra, Fintelement, Laservisioon, E-Betoon, Carmen Grupp, Velux, Kerbera Ehitus.

Eesti Arhitektuurikeskuse eesmärk on kujuneda arhitektuurialase teabe, oskuste ja ideede vahetamise platvormiks ning levitajaks Eesti ühiskonnas; viia eesti arhitektuuri maailma ja tegutseda rahvusvaheliselt; olla uuenduste labor, mis arendab eesti kultuuri ja loomemajandust. Arhitektuurikeskuse asutasid Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Arhitektide Liit 2008. aasta lõpus.
 
Ehitus.ee artiklid
Ehitus töökohale kandideerimine Soomes
 
Töö Soomes on paljude eestlaste seas populaarne valik.
Ehitussektor on eriti hinnatud, pakkudes häid palku ja pikaajalisi töövõimalusi. Paljud tööpakkumised hõlmavad elamiskohta ning palk võib ulatuda 14-22 eurot tunnis, olenevalt oskustest.
Puhkusetasud lisanduvad sissetulekule ja preemiad makstakse kvaliteetse töö eest.
Tööstus ja tehasetöö on samuti levinud. Soome tööhõive on stabiilne ja paljud ettevõtted pakuvad pikaajalist tööd ning ühiseid koostööpartnereid.
Tööle kandideerimisel on oluline elamisluba. Selle saamine on Soome majandusministeeriumi ja valitsuse poolt reguleeritud. Soomes töötamine eeldab ka tulumaksu tasumist.
Töö valdkond ja hõive sõltuvad isiklikest oskustest ja kogemustest. Soomes töötab palju renditöötajaid, kes saavad toetuda rendifirmale elamiskoha ja tööga seotud korraldustes.
Hea on kursis olla ka Soome seadustega. Kõigis tööalastes küsimustes oskab aidata Rakennusliitto, mis seisab töötajate õiguste eest.
Kasuks tuleb Soome keele oskus ja tööga seotud jooniste lugemise oskus. Analüütika ja statistika oskused võivad olla mõnes tööpositsioonis vajalikud.
Korterid ja muud elamistingimused võivad varieeruda, seega on mõistlik uurida pakkumisi põhjalikult enne lepingu sõlmimist.
Eures süsteem ja prognoos tööturule aitavad sul leida sobiva töökoha. Ettevõtlus ja töökorraldus Soomes on hästi reguleeritud, muutes töötamise sujuvaks ja turvaliseks.
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?

Soovitame
Energiasäästliku küttetehnika täielik tootevalik
STRAGENDO OÜ ehitus- ja mööblipuit
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880