OTSING
  Mida tasuks teada terasustest?
28.06.2012

Mis vahe on terasprofiilustel ja terasustel?
Mis on Liimuks ning millal ning kus tuleks kasutada tulekindlaid uksi?

Vastuseid aitab meil leida Doordec OÜ, kes on spetsialiseerunud terasest avatäiteid tootmisele.


Terasuksed

Terasuksed leiavad kasutust korteriustena, vaheustena, välisustena, tootmishoonetes, büroodes, kortermajade sissekäigud, eramajapidamised.

Terasuksed valmistatakse painutamise teel 1,25 mm külmvalts teraslehest. Uksed viimistletakse pulbervärviga, välisuksed tsinkkrunditakse enne värvimist või kasutatakse tsingitud teraslehte. Ukseleht on isoleeritud kasutades kivivilla. Seinaava keskele paigaldatav või seinaava avanemise poolsele servale paigaldatav leng (link lengi joonisele) on painutatud teraslehest ja täidetud soojustisoleeriva materjaliga.
Kõikidele ustele on võimalik lisada klaasiava. Lukustus vastavalt ukse otstarbele ja tellija soovile.


Liimuks
Ukselehe valistamisel kasutatakse 1mm paksust teraslehte, mida painutakse, liimitakse ja pressitaks ning tulemuseks saadakse jäik ilma keevisõmblusteta 62 mm paksune ukseleht. Ukselehe selline konstruktisoon võimaldab kasutada erinevaid eeltöödeldud või eelnevalt viimistletud teraslehti, mis tagab väiksema töömahu juures konkurentsivõimelisema hinna, kõrgema kvaliteedi ning väga kõrge korrosioonikindluse. Lengi materjalina kasutatakse 1,0 mm paksust teraslehte ning keevisliidete puudumine välimistes lengi osades võimaldab, nagu ka ukselehe puhul, kasutada eeltöödeldud teraslehti, mis omakorda garanteerib kõrge korrosioonikindluse. Selle uksetüübi puhul on kasutatud roostevabast terasest valmistatud neljale kuullaagrile toetuvaid hingesid, mis on nii lengi kui ka lehe külge fikseeritud poltidega. Nii leng kui leht on täidetud kvaliteetse mineraal- ning kivivillaga, tänu sellele on saavutatud kõrge heli- ning soojapidavus – Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudi poolt arvutatud summarse U-arvu väärtuseks on saadud 1,58 W/m2*K, mis garanteerib väikesed soojakaod. Valikus on erinevad lävepakud ning võimalik on lisada ukselehe sisse nii aknaid kui ka ventilatsioonireste. Lukustus ning muud tarvikud lisatakse uksele vastavalt tellija soovile.


Terassileuksed tulekindlusega
Tulekindlusega terasuksi kasutatakse peamiselt tulemüüris (keldrikorruse eraldamiseks, katlaruumis, elektri-kilbiruumis), aga ka muude tuletõkkesektsioonide eralda-miseks. Tulekindluse vajadus ja klass määratakse projektis: „E klassi“ ehk tule levikut takistavaid tooteid kasutatakse peamiselt juhul, kui uks ei asu evakuatsioonitee vahetus läheduses. Doordec OÜ pakub EI15, EI30, EI45 ja EI60 tooteid (number tähise järel näitab minuteid). „EI klassi“ tuletõkke avatäited tagavad lisaks tule leviku tõkestamisele ka tulekahju korral tekkiva soojuskiirguse tõkestamise.

Tulekindlusega terassileuksed valmistatakse 1 mm elektertsingitud teraslehest, mis viimistletakse pulbervärviga. Elektertsingitud terasleht tagab väga kõrge korrosioonikindluse ja tooteid saab paigaldada ka välistingimustesse. Ukselehe üldine paksus on 62 mm, lengi paksus 100 mm, hinged roostevabast terasest, lävepakuga või –pakuta. Ustele on võimalik lisada klaasiava. Lukustus vastavalt ukse otstarbele ja tellija soovile.


Terasprofiiluksed ja seinad
Terasprofiiluksi kasutatakse vahe- või välisustena tootmishoonetes, büroodes, kortermajade peasissekäigu ustena, eramute peaustena jne. Lisaks ustele valmistame ka profiil-klaasseinu ja seinaosasid, milles võivad asuda erinevad avanevad osad (tiib- või lükanduksed, aknad). Eraldi tootegrupi moodustavad külmatõkkega profiilist välisuksed, mille kasutamine on kindlasti vajalik, kui uks asub ilma tuulekojata otse hoone välispiirdes. Terasprofiil toodete tootmisel kasutame peamiselt Rootsi tootja Stalprofil AB profiilisarju. Olenevalt tootest kasutame kas 50 mm terasprofiili või 65 mm vahekihiga terasprofiili. Tooted on viimistletud pulbervärviga, väli- või teistesse kõrge niiskuskoormusega tingimustesse paigaldatavatel ustel kasutatakse värvieelseks kruntimiseks tsinki sisaldavat pulbervärvi. Suuremat osa terasprofiilukse tüüpidest on võimalik valmistada ka happekindlast roostevabast terasesest profiilidest. Kasutuskohtadena eelkõige väga rasked koormustingimused (niiskus, kemikaalid jne), kuid kasutatakse ka disaini elementidena ja välisustena. Roostevaba terase kasutamine välisukse puhul tagab ukse pikaealisuse.

Tule tutvuma ja küsi lisa www.doordec.ee
 
Firmainfo
  Doordec

Telefon: 738 5055


 
Ehitus.ee artiklid
Ehitus töökohale kandideerimine Soomes
 
Töö Soomes on paljude eestlaste seas populaarne valik.
Ehitussektor on eriti hinnatud, pakkudes häid palku ja pikaajalisi töövõimalusi. Paljud tööpakkumised hõlmavad elamiskohta ning palk võib ulatuda 14-22 eurot tunnis, olenevalt oskustest.
Puhkusetasud lisanduvad sissetulekule ja preemiad makstakse kvaliteetse töö eest.
Tööstus ja tehasetöö on samuti levinud. Soome tööhõive on stabiilne ja paljud ettevõtted pakuvad pikaajalist tööd ning ühiseid koostööpartnereid.
Tööle kandideerimisel on oluline elamisluba. Selle saamine on Soome majandusministeeriumi ja valitsuse poolt reguleeritud. Soomes töötamine eeldab ka tulumaksu tasumist.
Töö valdkond ja hõive sõltuvad isiklikest oskustest ja kogemustest. Soomes töötab palju renditöötajaid, kes saavad toetuda rendifirmale elamiskoha ja tööga seotud korraldustes.
Hea on kursis olla ka Soome seadustega. Kõigis tööalastes küsimustes oskab aidata Rakennusliitto, mis seisab töötajate õiguste eest.
Kasuks tuleb Soome keele oskus ja tööga seotud jooniste lugemise oskus. Analüütika ja statistika oskused võivad olla mõnes tööpositsioonis vajalikud.
Korterid ja muud elamistingimused võivad varieeruda, seega on mõistlik uurida pakkumisi põhjalikult enne lepingu sõlmimist.
Eures süsteem ja prognoos tööturule aitavad sul leida sobiva töökoha. Ettevõtlus ja töökorraldus Soomes on hästi reguleeritud, muutes töötamise sujuvaks ja turvaliseks.
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?

Soovitame
SKYSTYLE PINGLAED JA VALGUSTUS
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880