OTSING
  Ehitusplaane tuleb tegema hakata sügisel
31.10.2012


Ehituse planeerimine on mitme etapiga protsess. Sageli on nii, et kui lumi kevadel sulab, hakkavad inimesed mõtlema, et nüüd on paras aeg ehitusplaane tegema hakata, küllap siis saab maja hiljemalt suve lõpuks valmis.

Kevad on tõepoolest kõige parem aeg ehituse, kuid mitte planeerimise alustamiseks. Selleks, et kevadel ehitustöödega pihta hakata, peaks juba eelmisel sügisel kavandamisega algust tegema.


Kui on olemas maatükk, kuhu tohib ehitada, ning sellel on ka kõik vajalikud kommunikatsioonid – vesi, elekter ja kanalisatsioon –, siis tuleks valida tüüpprojektide hulgast esialgne projektlahendus (eriprojekti puhul lasta projekteerijal koostada eskiisprojekt), rääkida ehitajaga läbi eelarveline pool ning teha kalkulatsioonid.

Eelarve koostamise etapp on äärmiselt oluline, sest selle põhjalikkusest sõltub ehitustööde edenemise ladusus.


Kui eelarve on kooskõlastatud, on aeg sõlmida kokkulepe projekteerijatega ja taotleda kohalikust omavalitsusest ehitusluba. Projekteerimine võtab meie juures aega vähemalt kuu kuni poolteist, kohalikus omavalitsuses on taotluse menetlemise aeg seejärel samuti kindlasti vähemalt kuu kuni poolteist, Tallinnas mõnikord isegi kolm-neli kuud.

Selleks ajaks, kui ehitusluba käes, on ilmselt saabunud kevad ja kopa võib maasse lüüa. Aprillis-mais on enamasti sobiv alustada vundamendiga, mille rajamine võtab aega keskeltläbi kolm nädalat. Sellise tempo juures on maja sügiseks parasjagu nii valmis, et võib hakata sisetöid tegema.
 
Firmainfo
  Finnlamelli Eesti OÜ

Telefon: 610 5939


 
Ehitus.ee artiklid
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?


Soovitame
Põrand oma ala proffidelt!
ELUS PEAB VÄRVI OLEMA
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880