OTSING
  Peamised trepitüübid 3. osa
23.02.2015

Ehitada maja ilma trepita on peaaegu võimatu - selle elegantset interjööri ei kujuta ette ilma ilusa ja mugava trepita. Treppi valida aga polegi nii lihtne, sest valikuvõimalusi on palju. Stragendo aga teeb selle lihtsamaks ja tutvustab erinevaid trepitüüpe - nende plusse ja miinuseid.


* Vasakult paremale: metalltalaga trepp, puittalaga trepp, spoonkattega trepp

Esimese osa teemadeks olid metalltalatrepid, puittala- trepid ja spoonitud talatrepid. Teises osas kirjeldati kesktalaga metalltreppe, treppe metallist põskedel ja puidust põsktreppe.


* Vasakult paremale: keskpõsega trepp, metalltalaga trepp, puittalaga trepp

Kõik varem kirjeldatud trepid olid - vaatamata nende erinevatele omadustele - küllaltki sarnased. Need on ehitatud metall- või puitraamile, mis olenevalt konstruktsioonist ja vajadusest, võivad asetseda külgedel või astmete all.
Sellised trepid sobivad suurepäraselt kaasaegsesse interjööri, kuid samas on neil teatud piirangud paigaldamisel. Minimaalne seinte vaheline laius täisnurkse trepi paigaldamisel võib olla 850 mm.


* Muutuvate astmetega ja metallist põskedega täisnurkne trepp

Kompaktne keerdtrepp

Kui aga ruum on veelgi väiksem, saab kasutada keerdtreppi, kuna need on kõige kompaktsemad.
On välja kujunenud arvamus, et keerdtrepp sobib ainult klassikalise stiiliga interjööri, kuid see pole alati nii. Kui vahetada treitud puidust osad ja keskpost metallist detalide vastu, saame väga kaasaegse disainiga tulemuse.
Kuid keerdtreppidel on ka mõned puudused - näiteks selle mitte kõige mugava kasutavus.
Keerdtrepp on hea lahendus kitsastes ruumitingimustes, kuid teil ei pruugi alati olla see valikuvõimalus sel juhul, kui hoone ehituse käigus on need juba betoonist valatud. Valmis betoontreppide korral on võimalik neid viimistleda - näiteks keraamiliste plaatidega või puiduga. Esimest võimalust viimistluses kasutatakse siiski harvem.

Tammepuiduga viimistletud betoonist trepp

Valge betoonist trepp puidutekstuuriga - see on tõeline klassika. Ka betoontrepp võib paista kaasaegsena, kui vahetada vaid piirded.Pähklipuidu viimistlusega betoontrepp klaaspiirdega

Selliste treppide puuduseks on paigaldamise keerukus. Kahjuks on valatud betoontrepp sageli madala viimistluskvaliteediga, seega tuleb mitmed trepidetailid koostada kohapeal. Kui teised trepid koostatakse 90% ulatuses tsehhis, siis betoonpuittrepid 60% ulatuses. See kajastub ka nende hinnas.Järgmises osas kirjeldame veel kaht järelejäänud trepitüüpi, nende eripärasid ja erinevusi.
Artiklis kasutatud fotod on tehtud töödest, mis on valminud koostöös firmadega Belyi Klen, Stragendo OÜ ja Are Trepid OÜ

Stragendo OÜ ja Are Trepid OÜ
Belyi Klen – www.belklen.ru
Stragendo - www.stragendo.ee, Facebook
Are trepid – www.aretrepid.ee


 
Firmainfo
  Stragendo ehitus- ja mööblipuit

Telefon: 621 0935, 5556 0034, 5566 6158
Faks: 621 0935
E-mail: Saada kiri
WWW: www.stragendo.ee


Aadress: Suur-Sõjamäe põik 9, Tallinn 11415, Harjumaa
Reg. kood: 10717331
 
 
  Lisakontaktid:
Materjalide müük:
+ (372) 562 582 45
+ (372) 561 525 45

Partnerlus:
+ (372) 581 560 91

Trepid, mööbel, interjöör:
+ (372) 501 56 92
 
Ehitus.ee artiklid
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?
Soovitame
LIISTUD KOGENUD MEISTRILT
Eksklusiivsed puidust põrandamaterjalid Hansafloorist
ELUS PEAB VÄRVI OLEMA
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880