OTSING
  Habitare mess tutvustab sisustus- ja disainimaailma trende
12.08.2015

Habitare disaini- ja sisustusmess toimub sel aastal 9. -13. septembril Helsingi messikeskuses ning pakub sisustusideid ja- lahendusi nii kodudesse kui ka avalikku ruumi. Messil on tugev raamprogramm, milles on nii innovaatilisust kui ka disainerite vaba mõttelendu.

Habitare raames toimub mitmeid huvitavaid näituseid. Esmakordselt on messil avatud laialdane sisustus- ja disainimaailma tulevikutrende ja suundumusi kompav ideenäitus Signals. Koostöös trendianalüütiku Susanna Björklundiga kokku pandud näitus on osa Habitare disainialast ahead!.
Ideenäitusel on neli teemat ja iga teema moodustab omaette maailma, millesse messikülastajatel on võimalik sulanduda. Maailmad pakuvad erinevaid visioone ruumikujunduse tulevikutrendidest, kuid neist saab innustust ja ideid ka oma kodu sisustamiseks ja materjalide valikuks.Taaskasutusdisaini näitusel Trash Cuisine osaleb 30 disainerit Soomest ja välisriikidest. Köögiteema on inspireerinud disainereid looma näiteks jäätmematerjalist nõusid, „tõuguköögi“ ning puidujääkidest valmistatud mööblit. Trash Cuisine vaatab eelkõige tulevikku, kuid näituselt saab näpunäiteid ka oma köögi uuendamiseks taaskasutusvaimus.

Näitus EcoDesign tutvustab vastutustundlikku ökodisaini nii noortelt talentidelt kui tunnustatud tipptegijatelt Soomest ja välismaalt. Tänavusel näitusel on neli teemat, mille hulgast disainerid saavad valida oma väljapanekule kandideeriva töö teema. Näituse kuraator on kuulus Soome disainer professor Simo Heikkilä, kelle juhtimisel valitakse näitusele 40 tööd. Esimene EcoDesign näitus toimus 2009. aastal ning selle kuraatoriks oli legendaarne Soome mööblidisainer Yrjö Kukkapuro. Sestpeale on näitusi korraldatud igal aastal.Noorte disainerite ideedest sündinud prototüübid näevad esimest korda päevavalgust näitusel Protoshop, milleks on noorte disainerite showroom, kus nad saavad katsetada oma toodete funktsionaalsust ning kohtuda potentsiaalsete tootjate ja kasutajatega. Tänavu on disainerite rühm Imu Design valinud näitusele 10 tooteideed, mis kõik pakuvad nutikaid lahendusi kodu sisustamiseks või argiprobleemide lahendamiseks. Näitus Protoshop on osa messi Habitare uuest noortealast The Block. Ennenägematul, eelarvamustevabal ja uuenduslikul The Blockil on lisaks Protoshopile esindatud ka Habitare uustulnukate näitus Talentshop, disainikoolid, Soome Uue Keraamika ja Klaasi Ühing (UKLY) ning noored disainerid.Samaaegselt Habitarega on messikeskuses muidki messe:
ValoLight ehk Valgus – kaasaegsed valguslahendused, valgustid;
ArtHelsinki on juba seitsmendat korda toimuv kaasaegse kunsti mess, kus on väljas galeriid maalide, skulptuuride, joonistuste ja fotodega;
Antiigimess pakub laia valikut ja ostuvõimalusi antiigist, vanemast kunstist ja vintaažist huvitatutele;
Uuena on sel aastal messil esindatud audio-videotehnika väljapanek HifiExpo.

Põhjaliku ülevaate programmist annab korraldajate koduleht www.habitare.fi.

Mess on avatud külastajatele järgmiselt:
K 9.9. kl 10 -18 spetsialistidele, kutsetega;
N 10.9. kl 10 - 20 kõigile külastajatele;
R 11.9. kl 10 - 19;
L 12.9. kl 10 - 18;
P 13.9. kl 10 - 17.

Erialakülastajate päevale kolmapäeval, 9. septembril, on eelregistreerimine juba avatud korraldaja kodulehel.
9. septembril on sama pääsmega avatud ka valgustusala mess Valgus – Valo – Light ja audio-videotehnika mess HifiExpo.Habitare on igal aastal korraldatav Soome suurim mööbli-, sisekujundus- ja disainimess, mis tänavu toimub juba 26. korda. Messile oodatakse kuni 50 tuhandet külastajat ning oma ekspositsiooniga on väljas 500 eksponenti. Lisaks kuni 300 erialaprofile on messil mitusada tavakülastajat. Mess on väga populaarne ka eestlaste seas.

Profexpo OÜ, Messukeskus Helsinki esindaja Eestis, kes pakub soodsaid messipääsmeid: 10.-13.9. – 12€. Gruppidele (alates 10 inimest) on pilet 10€.
Tel: 626 1347
info@profexpo.ee
www.profexpo.ee/messukeskus

Eestikeelse tutvustuse leiate Profexpo OÜ kodulehelt.
Habitare Facebookis
 
Firmainfo
  Profexpo

Telefon: 626 1347
Faks: 626 1348
E-mail: Saada kiri
WWW: www.profexpo.ee


Aadress: Ahtri 12-209, TALLINN 10151, Harjumaa
Reg. kood: 10041247
 
Ehitus.ee artiklid
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?


Soovitame
ELUS PEAB VÄRVI OLEMA
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880