OTSING
  Stragendo tutvustab pika lamelliga ja sõrmjätkatud mööbli liimpuitkilbi erinevusi ja eeliseid
06.12.2017

Liimpuitkilp on üks levinuim materjal DIY (do it yourself ehk tee ise) ajastul ning kaubandusest leiab suure valiku liimpuitkilpe. Kui puidu mõõtude ja liikidega on kõik selge, siis kuidas valida liimpuitkilbi tüüp - kas pika lamelliga või sõrmjätkatud? Sellesse toob selgust ettevõte Stragendo.


* Kaks tüüpi liimpuitkilpi - sõrmjätkatud (vasakul) ja pika lamelliga (paremal).

Sõrmjätkatud kilp

Standardne sõrmjätkatud liimpuitkilp meenutab visuaalselt parketti. Sõrmjätkatud kilp pole nii ühtlane kui pika lamelliga liimpuitkilp, kuid sellel on omad eeliseid. Üks reegel on, et mida enamatest osadest on see kokku liimitud, seda tugevam on detail. Sõrmjätkatud liipuitkilbil on liimitud osi mitu korda rohkem kui pika lamelliga kilbil ja see sobib hästi näiteks köögitasapindade valmistamiseks. Samas sga näiteks trepiastmete valmistamiseks on parem pika lamelliga liimpuitkilp, sest seal on ta ilusam.Ühe kuupmeetri sõrmjätkatud liimpuitkilbi hind on ei muutu sellest, kui pikk tuleb kilp. Valmistamiseks kasutatakse lühikesi osi, millest loobuti pika lamelliga liimpuitkilbi valmistamisel.


* Köögi töötasapind ja tagasein, mis on valmistatud sõrmjätkatud liimpuitkilbist (teostus - OÜ Andi Mööbel, materjal - Stragendo OÜ)

Pika lamelliga liimpuitkilp

Pika lamelliga kilp koosneb pikkadest lamellidest - need on omavahel kokku liimitud ainult kahelt poolt neljast. Lamelli pikkus võrdub kilbi pikkusega ja on piiratud ainult materjali olemasoluga.Pika lamelliga liimpuitkilbi hind sõltub selle pikkusest - mida pikem, seda kallim on kuupmeetri hind. Selle põhjuseks on pikkade lamellide valmistamise tehnoloogia ja keerukus. Pikkade lamellide valmistamiseks on vajalik hoolikalt valitud ning sorteeritud metsamaterjal, mis on ilma defektideta. Sellist puitmatrjali leidub harva ning sellepärast on hind kõrgem.

Sellise kilbi kasutamisvaldkond on väga lai: töötasapinnad, aknalauad, dekoor jne. Eraldi võiks välja tuua trepid - pika lamelliga liimpuitkilbist trepiastmed on tõeline klassika.


* Aknalauad pika lamelliga tammepuust kilbist

Kust saab soetada liimpuitkilp materjale?

Suur valik erinevatest puiduliikidest liimuitkilp materjale on alati saadaval firmas Stragendo, asukohaga Suur-Sõjamäe põik 9, Tallinn.

Aasta lõpuni on käimas on ka allahindlus, mis kehtib liimpuitkilbile paksusega 40 mm. See on ideaalne paksus aknalaudadele, töötasapindadele, laudadele. Kiirustage ja tulge valige omale sobivad materjalid.


* Materjalid Stragendo OÜ laos

Stragendo OÜ
www.stragendo.ee
Facebook
 
Firmainfo
  Stragendo ehitus- ja mööblipuit

Telefon: 621 0935, 5556 0034, 5566 6158
Faks: 621 0935
E-mail: Saada kiri
WWW: www.stragendo.ee


Aadress: Suur-Sõjamäe põik 9, Tallinn 11415, Harjumaa
Reg. kood: 10717331
 
 
  Lisakontaktid:
Materjalide müük:
+ (372) 562 582 45
+ (372) 561 525 45

Partnerlus:
+ (372) 581 560 91

Trepid, mööbel, interjöör:
+ (372) 501 56 92
 
Ehitus.ee artiklid
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?


Soovitame
ELUS PEAB VÄRVI OLEMA
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880