OTSING
  Parimad kasvuhooned AB Polarist – vaata 4 erinevat
11.07.2023

Tõenäoliselt on kõik aiaomanikud nõus, et kõige imelisemad köögiviljad, näiteks tomatid ja kurgid, valmivad just oma aias! Selleks, et meie kliimatingimustes saaksid aiakultuurid varakult kasvama hakata, on hädavajalik tagada taimedele soojad ning soodsad tingimused.

Aiasõbral on hea teada, et AB Polari e-poest leida see parim kasvuhoone oma aeda.

Mõned suuremad kasvumajad võtavad aias enda alla mitu ruutmeetrit, samas kui väiksemad sobivad ideaalselt rõdule, majaseina külge või leiavad koha terrassil.

Aiakaupluse AB Polar ekspert Karl Auntock tutvustab 4 unikaalset ja praktilist kasvuhoonet.


See suur kasvuhoone mahutab kõik vajaliku
Kasvuhoonete kasutusala võib olla väga lai – lisaks tomatite ja kurkide kasvatamisele on see sobiv ka eksootilistele taimedele ja lilledele.

Eestis kasvatatud arbuusid ja viinamarjadki pole ju enam haruldused.

Kes soovib, et kasvumaja mahutaks võimalikult palju, peab vaatama
suuremõõtmelise mudeli poole. Karl Auntocki sõnul on 14.8 ruutmeetrine Balance tüüpi kasvuhoone just neile, kes soovivad kasvuhoone pinda maksimaalselt ära kasutada.

“See on tõeliselt suur kasvuhoone, mida omanik kasutab tõenäoliselt tihti. Lisaks maksimaalsele mahutavusele on mõeldud ka kasutaja mugavusele,” toob ta välja kasvumaja plussid.

Auntocki hinnangul on suured uksed, rohkelt katuseaknaid, akende liugursüsteem ja muu säärane suure kasvuhoone puhul elementaarsed.

See on kahtlemata üks parimaid kasvuhooneid neile, kes soovivad kasvatada kas palju ja kõrgust nõudvaid taimi, või mitmeid erinevaid.


Disainkasvuhoone – huvitav ja praktiline
Visuaalsete väärtuste lainel jätkates on võimalik avastada ka päris omanäolisi mudeleid.

6-nurkne kasvuhoone väljub traditsiooniliste viil- ja kaarkasvuhoonete kategooriast ning peaks rõõmustama kõiki, kes otsivad oma aeda midagi teistsugust ja silmatorkavat.

Mõõtmetelt on tegu väikese taimemajaga, ent pisema aiamaa vajadused katab see siiski suurepäraselt. Materjalide poolest on tegu aga samasuguse kasvuhoonega nagu paljud teised – vastupidav alumiiniumkarkass, millele on paigaldatud polükarbonaadist katted.

Seega, kui on soov paigutada aeda midagi teistsugust, pilkupüüdvat ja jutuainet pakkuvat, siis võib just kuusnurkne kasvuhoone olla lahendus.


Klassikaline klaaskasvuhoone on endiselt moes
Suur osa tänapäeval müüdavatest kasvuhoonetest kasutab kattematerjalina polükarbonaati. See on UV-kaitsega vastupidav materjal, mis on tänaseks suures osas välja vahetanud klaaskatted. Eeskätt räägib polükarbonaadi kasuks löögikindlus, pikaealisus ning lihtsam paigaldus.

Karl Auntocki sõnul ei ole klassikaline klassikaline kasvuhoon siiski kuhugi kadunud ning AB Polari e-poeski on need mudelid täitsa olemas.

Peamise eelisena näevad ostjad traditsioonilisust, klassikalist disaini ja klaasist katete võlu. Paljudele on selline klassikaline, läbipaistev kasvuhoone lihtsalt klassikaliselt ilus element oma aeda.

“Traditsioonilisel klaaskasvuhoonel on oma ostjaskond täiesti olemas ning just klaaskatted on siinkohal oluliseks argumendiks. Läbipaistvad aknaklaasid tekitavad looduslähedase tunde ning nostalgiahõnguline disain on paljude jaoks just see õige valik,” kinnitab Auntock.


Kilekasvuhoone kerkib üles ühe-kahe tunniga
Kui tavapäraselt tuleb kasvuhoone paigalduse puhul arvestada, et tegu on ühe kindla asukohaga, kuhu hoone edaspidiseks püsima jääb, siis kilekasvuhoone pakub märksa rohkem mobiilsust ja võimalusi.

Tugeva kilekattega kasvuhoone paigaldus võtab vaid mõne tunni ning sama lihtne on seda ka uuesti maha võtta. “Sellise kasvuhoone suurim pluss on võimalus püstitada see kiirelt ja lihtsalt. Näiteks pannakse kasvuhoone üles ajutiselt või peetakse paremaks see talveks eemaldada,” selgitab Karl Auntock selle mudeli eeliseid.

“Vastupidavuse mõttes ei saa seda tüüpi mudelile samuti etteheiteid teha. Tugev terasraam kannatab ka suuremaid tuuleiile ning kattematerjal on vastupidav ja ilmastikukindel.”

Loomulikult on argumendiks ka soodne hind. Sageli täidab kilekasvuhoone ka ajutise ehitise rolli, kuniks on aeg küps suurema soetamiseks.


Tutvu kõigi kasvuhoonete valikuga!
Kõiki kasvuhooneid näed AB Polari e-poest – vaata lähemalt! Või tutvu lisaks AB Polari valitud kõigi 8 kasvuhoonega, erinevate aialahenduste või kasulike artiklitega.

Küsi nõu AB Polari asjatundjatelt!
AB Polari e-poest saab iga aiasõber vajaliku info toodete, mudelite ja ka paigalduse koha pealt. Lisaks netis poodlemisele soovitab Auntock võtta ühendust ka AB Polari müügimeeskonnaga.
“Enne ostu tasub meie aiaekspertidelt kindlasti infot küsida. Hea nõu ei jookse kunagi mööda külgi maha!”

 
Ehitus.ee artiklid
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?Soovitame
Põrand oma ala proffidelt!
Eksklusiivsed puidust põrandamaterjalid Hansafloorist
ELUS PEAB VÄRVI OLEMA
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880